Reference rodičů

Náš syn Pepíček navštěvoval MŠ Petra od září 2013 do srpna 2014. Do školky začínal docházet v necelých 3 letech nejprve na 2 dny v týdnu a od ledna, kdy mu byly 3 roky, na celý týden.

Po počátečních zvykacích slzičkách si Pepa školku velmi oblíbil a nerad z ní odcházel domů. My jako rodiče jsme byli spokojení, že navštěvuje MŠ, kde je samozřejmostí přátelský přístup k dětem, rozvíjení jejich dovedností a vedení k samostatnosti, a to vše v příjemné rodinné atmosféře.

Po výborných zkušenostech s MŠ Petra si neumíme představit umístění ani ne 3 letého dítěte do státní školky, kde je ve třídě téměř 30 dětí. Náš syn se díky malému kolektivu na školku úžasně adaptoval a udělal velké pokroky ve svém vývoji.

V dalším školním roce již bude Pepíček navštěvovat státní školku v místě bydliště, kterou navštěvuje jeho sestřička a o které víme, že patří v Liberci mezi velmi kvalitní. Dcera měla možnost si pobyt v MŠ Petra vyzkoušet také během léta na „Prázdninách s Petrou“ a spolu s Pepíčkem si užili ve školce tři krásné prázdninové týdny.

Děkujeme paní ředitelce a tetám za jejich úžasnou práci, kterou viditelně dělají s maximální láskou k dětem.

Veronika a Zdeněk Braierovi
    Náš Mareček v listopadu 2013 oslavil 3. narozeniny. S nepravidelnou docházkou v MŠ začal ještě před prázdninami a následně absolvoval týdenní prázdninový turnus. Od září letošního roku již školku navštěvuje denně. I přesto, že našemu synovi ještě nebyli tři roky, vyšly nám tety maximálně vstříc. Mareček s vývojem řeči velmi zaostával a se samostatností v oblékání či při jídle to také nebylo úplně na 100 %. Již po pár měsících ale zaznamenáváme velké pokroky. Za ně vděčíme nejen dětskému kolektivu, ale i trpělivému a lidskému přístupu tet Klárky a Hanky. Mareček je v současné době daleko samostatnější. V mluvení jsme již také značně pokročili… Díky pestrému programu náš Marek do školky chodí velmi rád, těší se, proto ani se vstáváním nemáme problémy. A každé ráno v šatně nikdy nezapomene pronést větu: „A jsme doma“.

Další důvod, proč mohu MŠ Petra s čistým svědomím doporučit, je i ten, že se nejen tety, ale i paní ředitelka zajímají o zdravotní stav svých svěřenců. Našemu synovi umožnily ve školce zůstat, i přesto, že jeho stravování si žádá přísný dohled a úpravu jídelníčku. MŠ Petra dokazuje, že uplatňuje individuální přístup, s nímž lze jakýkoli problém lépe zvládnout.

Tuto školku můžeme všem rodičům jen a jen doporučit. Mimo jiné také pro spolehlivost, již zmíněnou flexibilitu, důvěryhodnost, snahu o všestrannost (sport, hudba, tvoření apod.) a nezapomenutelné dětské zážitky (výlety, pouštění draků, houbaření apod.). Oběma tetám i paní ředitelce touto cestou děkujeme a těšíme se s nimi na další spolupráci. Myslíme si, že nechodí „pouze do práce“, ale vykonávají tak své poslání.

Dana a Martin Neprašovi, 7.11.2013

Před více než rokem začala naše Adélka navštěvovat MŠ Petra. V té době bylo Adélce zhruba 2,5 roku a do soukromé školky nastoupila z důvodů mého předčasného návratu do zaměstnání. MŠ Petra nám vyšla vstříc a Adélku přijala, ačkoliv Adélka s vývojem řeči velmi zaostávala.
    Již během následujících 2-3měsíců jsme zaznamenali obrovské pokroky, ze které vděčíme jak dětskému kolektivu, který Adélku rozmluvit se zkrátka donutil, ale také trpělivým tetám – Klárce s Hankou. Z Adélky se stalo díky pestrému programu ve školce velmi šťastné dítě. Díky kurzům plavání, lyžování, různým olympiádám a turistickým vycházkám je Adélka sportovně zdatná. Díky pestré výtvarné výchově velice manuálně zručná a jak jsem již uvedla výše – pro nás je velkým úspěchem také to, že si sama začala pobrukovat a pamatovat texty říkadel a písniček. S čistým svědomím mohu tuto školku všem rodičům, kteří uvítají těsný individuální přístup k dítěti, jen a jen doporučit.

Markéta Kolmanová, 3.9.2013
    Náš syn Vojta navštěvoval MŠ Petra 1 rok. Do školky začal chodit dříve, než mu byly 3 roky a po celou dobu jeho docházky jsme byli maximálně spokojeni.
    Osobně oceňujeme profesionalitu MŠ. Školka má jen jednu třídu a děti, které školku navštěvují, jsou různého věku. „Tety“ jsou skutečné profesionálky a umějí si rozdělit veškeré aktivity a skvěle naplánovat všechny činnosti. Mají připravený výborný vzdělávací plán. Při potřebných aktivitách a činnostech si děti rozdělují na velké a malé a zároveň skvěle umí naplánovat program pro všechny děti dohromady. Velké děti se učí starat o malé a malé děti zase mají vzor v těch větších. V tomto spatřujeme veliký pozitivní přínos.Tety umí děti zabavit, vzdělávat a zároveň vychovávat a směrovat tím správným směrem. Mají vřelý vztah k dětem, starají se nejen o zábavu, ale také o rozvoj osobností a děti je mají rády. Jsou hodné, spolehlivé, trpělivé, přátelské, svědomité, obětavé, velmi kreativní, citlivé a chápající, ke všem dětem spravedlivé, umí si hrát, udělat legraci, umí být kamarádem a jsou pro děti skvělým vzorem.
    Mateřská školka Petra přesně splňuje naše představy, oceňujeme především flexibilnost, spolehlivost, důvěryhodnost a můžeme ji vřele doporučit

Petr a Šárka Doubravovi, 1.9.2013